De inwoners van Nieuw-Vossemeer zagen de eerste Canadezen het dorp binnen lopen. Onder hen de commandant van de eenheid Captain Burke, Lieutenant Hinton, compagnie Sergeant-Major Reid en de Privates (soldaten) Bird en Weston. Vanuit Nieuw-Vossemeer werd er verder actie ondernomen naar Sint-Philipsland, Heensche Molen en De Heen.
Op deze plaatsen werden er geen vijanden meer aangetroffen en werden de Canadezen verwelkomt door de leden van de Steenbergse Orde Dienst.
In deze hoek van West-Brabant vielen twee dodelijke slachtoffers onder de bevrijders. Dit waren Lieutenant Daniel Donald Stark en Soldaat Dave Hiebert. Beiden zijn begraven op het Canadese Ereveld te Bergen op Zoom. Op 4 november krijgt men het bericht dat Nieuw-Vossemeer is bevrijd door de A‑compagnie onder leiding van compagnie- commandant Captain G.H. Burke, van het 4th Lake Superior Regiment van het Canadese bevrijdingsleger.